Skočiť na obsah
🕽 0948 881 081 (-) , FAQ

Z e-booku vyberáme

Prejdite si detailným návodom, ktorý vám pomôže lepšie sa zorientovať v otázkach:

Ako číslovať a nečíslovať faktúry

Poradové číslo faktúry je jedným z povinných náležitostí každej faktúry, resp. každého účtovného dokladu ako takého. Priblížme si teda základné pravidlá, ktoré je potrebné pri číslovaní dodržiavať.

Vzor faktúry: Neplatiteľ DPH

Podnikateľ, ktorý nie je platiteľom DPH, to má pri fakturácii, povinných evidenciách či účtovníctve jednoduchšie. Jednoducho vo väčšine prípadov podlieha len pravidlám zákona o účtovníctve.

Poskytujete služby mimo krajín EÚ?

Podnikatelia sa často domnievajú, že DPH sa týka iba veľkých firiem s veľkým obratom resp. firiem obchodujúcich s tovarom, ktoré si môžu uplatniť odpočítanie DPH. Pravda je však iná.

Kedy fakturovať s DPH a kedy bez

Obchodovanie s rôznymi krajinami sveta je dnes už do veľkej miery jednoduché. Jednou z akýchsi psychologických bariér sú však trochu zložité pravidlá cezhraničnej fakturácie, ľudovo povedané “byrokracia”. Povieme si o nej viac.

Zásady a vystavenie zálohových faktúr

Zálohová, príp. preddavková či proforma faktúra nie je v podstate faktúrou, aj keď to podľa názvu možno tak vyzerá. Ide len o akýsi podklad k platbe, resp. výzvu či dokument, prostredníctvom ktorého dodávateľ požaduje od odberateľa platbu vopred.

A omnoho viac

Na štyridsiatich stranách e-booku si prejdeme trinásť rôznych prípadov, s ktorými sa pri podnikaní môžete stretnúť.

42

Celkový počet strán

25 000+

Počet stiahnutí

13

Tipov z praxe