Skočiť na obsah
🕽 0948 881 081 (-) , FAQ

Automatické párovanie platieb

Posledný mesiac sme skutočne pilne pracovali na novej “fičure”. Podľa nás je to skutočne bomba a tešíme sa na vaše reakcie a potešenie z toho, ako si opäť o niečo viac zjednodušíte prácu so SuperFaktúrou. Motto novej funkcie je “spend your time in your everyday life”.

O čo vlastne ide?

Ide o automatické párovanie platieb, resp. bankových výpisov s vytvorenými dokladmi v SuperFaktúre. Nebudete tak musieť ručne pridávať úhrady ku svojim faktúram (a nákladom), SuperFaktúra ich pridá automaticky vždy, keď vám peniaze prídu na účet.

V prvom rade je potrebné mať účet v banke, ktorá podporuje zasielanie emailových notifikácii o pohyboch na účte (žiaden strach, na základe nášho prieskumu sme zistili, že túto funkciu podporujú už takmer všetky banky).

TatraBankavub1slsp_logocitfin-125789720758779562783_387605974627503_1869883926_npb-logo-zelene-pozitiv_rgb-1701.jpg.jpeg; charset=binary

Pokiaľ ste si nenašli svoju banku, nezúfajte. Banky sa snažia napredovať, takže je len otázkou času, kedy aj tá vaša túto funkciu implementuje.

V druhom rade je potrebné, aby ste si v Internet Bankingu svojej banky pridali email, na ktorý vám má banka posielať informácie o pohyboch. Emaily musia chodiť priamo z banky, funkcia neakceptuje „forwardnuté“ emaily, alebo iné preposielania.

  • Ako zistíte svoj email?
    Špecifický email zistíte priamo vo svojom účte v SuperFaktúre:
    Nastavenia > Profil > Bankové účty
Automatické párovanie platieb
Nastavenie všeobecných informácií u novej faktúry
  • Ako si pridať tento email do nastavení Internet Bankingu?
    Pripravili sme pre vás návod. Je dôležité, aby tieto emaily ku nám chodili priamo z banky, teda aby neboli preposielané z vášho emailu.

A akcia môže začať. Pri každom pohybe na vašom účte príde táto informácia aj do SuperFaktúry. Pokiaľ bude sedieť variabilný symbol, alebo suma, pridá sa úhrada k príslušnej faktúre, alebo nákladu. Automatické pridanie úhrady funguje taktiež pri zálohových faktúrach, avšak vystavenie ostrej faktúry, respektíve daňového dokladu už zostáva vašou úlohou.

Upozornenie: Novospustená funkcia prešla viacerými fázami testovania, avšak ako sme spomínali, doba neuveriteľne rýchlo napreduje, takže ak zbadáte zmenu skôr než my, určite sa nehanbite do nás „štuchnúť“! Budeme vám skutočne vďační.

7 komentárov

Potrebovali by sme, aby sa uhrady parovali len podla VS pripadne SS, nie podla sumy, ked bude viac platieb od roznych ludi z rovnakou sumou aj ak je bez VS, alebo zo zlym VS. Da sa to tak nastavit? Ak nie to by bol velky bordel...
Primárne sa úhrady párujú podľa VS. Ak sa nájde faktúra (ktorá nie je ešte plne uhradená) s rovnakým VS ako je pri platbe, tak sa tá platba pridá k danej faktúre. Bez ohľadu na sumu.
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať ako je to s posielaním poďakovania za uskutočnenú úhradu na mail odberateľa. Ak úhradu pridávam ručne, viem si zaškrtnúť či sa poďakovanie má poslať alebo nie. Ako je to v prípade ak sa platba spáruje automaticky? Poďakovanie sa posiela alebo nie? Prípadne by sa to mohlo dať niekde nastaviť. Ďakujem pekne a prajem veľa úspechov.
Dobrý deň, momentálne sa toto nedá nastaviť, do budúcna ale chystáme druhú verziu automatického párovania, tam to potom zapracujeme.
Toto by bolo super. Hlasujem aj ja za taku ficuru :-)
Dobry den, planovali by sme intenzivnejsie vyuzivat sluzby superfaktury a zaujalo nas prave nacitavanie platieb z vypisu z banky co potrebujeme, ale chcem sa opytat, co ak zaplati zakaznik fakturu na poste PPPU poukazkou? Vtedy prichadza od posty na bankovy ucet len suhrna platba za cely den. Tam potom nie su udaje platiaceho zakaznika a faktury, to je az na dalsom vypise z posty. Viete nejako automaticky spracovat aj takto platene platby? Viete nacitavat aj vypisy z posty? Dakujem za odpoved.
Dobrý deň, aby sme vám to lepšie vysvetlili - SuperFaktúra nenačítava údaje z výpisu banky, ale páruje informácie na základe emailových notifikácii banky, ktoré sa zasielajú pri každom pohybe na účte. Na základe variabilného symbolu a sumy následne spáruje platbu s dokladom v SuperFaktúre. Teda ak príde na účet pohyb v podobe súhrnnej platby a nesedí VS ani suma, tak to SuperFaktúra identifikovať nedokáže.

Pridať komentár