Skočiť na obsah
🕽 0948 881 081 (-) , FAQ

INVOICE by square na SuperFaktúre

INVOICE by square na SuperFaktúre

Od začiatku nášho pôsobenia sa snažíme spojiť vedenie podnikateľskej agendy s modernými technológiami. Vďaka nášmu partnerovi – spoločnosti Forsys, sme vám ako prví na Slovensku priniesli možnosť využitia QR kódu na platby mobilom.

Do našich faktúr sme implementovali QR kód štandardu PAY by square, ktorý obsahuje kompletné platobné údaje potrebné k uskutočneniu bankového prevodu. Na základe rozhodnutia Slovenskej Bankovej Asociácie o jednotnom prijatí tohto štandardu, plánujú postupne takmer všetky slovenské banky sprístupniť možnosť platby nasnímaním QR kódu smartfónom.

O aplikáciách bánk, ktoré sa medzi prvými rozhodli „ísť s dobou“ budeme prinášať aktuálne informácie na podstránke venovanej platbám mobilom – www.superfaktura.sk/platby-mobilom.

Spoločnosť Forsys však ponúka ešte jednu formu využitia QR kódu a to v štandarde INVOICE by square. Tento uľahčí život najmä účtovníkom a ekonómom, ktorí musia denne zaevidovať a zaúčtovať niekoľko faktúr. Po nasnímaní QR kódu pomocou čítačky na mobile sa budú dať spracovať fakturačné údaje omnoho jednoduchšie a najmä bezchybne.

INVOICE by square sa dá využiť na faktúrach, dobropisoch, proforma a zálohových faktúrach. Kód obsahuje údaje potrebné na zaúčtovanie faktúry vo vašom účtovnom softvéri. Nasnímanie kódu vylučuje možnosť chybného prepísania údajov z faktúry a tak si môžete byť istí, že sa zaúčtujú so správnymi údajmi a to za pár sekúnd.

Aktuálne pripravujeme túto funkciu v SuperFaktúre a zaujíma nás váš názor. Využili by ste INVOICE by square?

Prihláste sa na odber noviniek z blogu

Odhlásiť sa môžete kedykoľvek prostredníctvom odkazu v emaili.

5 komentárov

Toto dnes predsa riesi elektronicka komunikacia ako napriklad EDI alebo BobiNet. Je tamdokonca potvrdenie dorucenia spravy prijemcom a casova peciatka. Toto riesenie by bolo na osoh tam, kde nemaju internetove pripojenie. A to je v dnesnej dobe uz takmer nikde. Plus ako pani ekonomka na svojom PC bude skenovat tie kody? Mobilom a bude si to odtialprenasat do uctovnictva na pocitaci s windowsom. Ozaj diskutabilne...
Pravdaze strutkurovana elektronicka komunikacia ako EDI je idealne riesenie a preto SuperFaktura ponuka aj EDI konektor. Nezijeme vsak v idealnom svete a INVOICE by square umiestnuje strukturovanu elektronicku informaciu do QR kodu a je vyuzitelny vzdy ked posielate PDF alebo papier. Co sa tyka prijemcu, uz coskoro bude na svete aplikacia, ktora kazdemu umozni nacitat INVOICE by square priamo z elektronickeho suboru (PDF alebo sken) alebo laserovou 2D citackou pripojenou k pocitacu (podobne ako pri pokladni v kazdom obchode). Nacitanie INVOICE by square z mobilnej appky je samozrejmost, ale nema sluzit ako hlavna forma citania pri sirsom nasadeni. Uz coskoro najdete INVOICE by square aj na fakturach od velkych firiem, ktore pre svojich malych klientov zatial neponukaju moznosti strukturovanej elektronickej komunikacie ako EDI, v takomto pripade je INVOICE by square rovnako doplnok, ktory moze ulahcit zivot pri zauctovani faktury.
Waaaw odpadne veľa roboty s prepisovaním údajov do pc. Sem s tým :-)
Ano, znie to prakticky
Určite áno, bola by to naozaj veľmi užitočná funkcionalita.

Pridať komentár