Skočiť na obsah
🕽 0948 881 081 (-) , FAQ

Nechajte si zaplatiť mobilom

Nechajte si zaplatiť mobilom

A už je to vonku! Keďže umožnenie online platieb sa ukázalo ako dobré rozhodnutie, a mnohí z vás toto uľahčenie platobného procesu s nadšením uvítali, pokračujeme ďalším krokom. Spustili sme možnosť platenia cez mobil pomocou QR kódu.

Platba cez mobil
Rovnako ako online platby, aj platba mobilom má za úlohu urýchliť úhradu vašich faktúr. Odberatelia nebudú musieť vypĺňať príkaz na úhradu manuálne a 100x kontrolovať, či sa nepomýlili pri zadávaní. Údaje si z vašej faktúry nasnímajú pomocou mobilu a aplikácie svojej banky.

Platby faktúr prostredníctvom mobilu si pravdaže netreba mýliť s platbami cez mobilných operátorov. V našom prípade sa celá transakcia odohráva priamo v internet bankingu používateľa, ktorý sa rozhodne uhradiť vašu faktúru cez QR-kód.

Faktúra s QR kódom
QR kód na Vašich faktúrch
Urýchlite platbu vašich faktúr
Dnes už má “smartfón” takmer každý, no len veľmi malá časť majiteľov využíva všetky možnosti týchto technických výdobytkov. Stačí foťák na mobile, appka, QR-kód a vaše faktúry môžu byť uhradené omnoho rýchlejšie.

QR-Code (Quick Response Code) nahrádza manuálne zadávanie siahodlhých odkazov na webové stránky, či vyťukávanie bankových údajov na prevod. Je to istá forma čiarového kódu vo forme štvorca, ktorá však obsahuje veľké množstvo informácií.

Postup platby mobilom
V SuperFaktúre si pri vystavení faktúry zvolíte možnosť zobrazenia QR-kódu. Táto funkcia je sprístupnená všetkým našim klientom bezplatne, bez ohľadu na druh členstva.

Zobrazenie QR kódu na faktúre
Zobrazenie QR kódu
Faktúru zašlete svojmu klientovi klasickou cestou – teda poštou (môžete využiť aj našu hybridnú poštu) alebo emailom. Klient bude mať v dolnej časti faktúry uvedený QR-kód. Vezme svoj telefón s foťákom, spustí aplikáciu svojej banky, nasníma cez mobil QR-kód a všetky údaje potrebné k úhrade sa mu predvyplnia. Následne klient už iba potvrdí príkaz k úhrade.

Platba mobilom je možná vďaka súčinnosti bánk a podnikateľov, ktorí využívajú jednotný štandard by square od Forsys. Rozšírením tohto štandardizovaného QR-kódu a jeho implementácie zo strany bánk, môžu vaši klienti jednoducho platiť mobilom. Túto možnosť v súčasnosti ponúka Slovenská sporitelňa, ďalšie banky ju do svojich aplikacií pripravujú.

Platenie faktúr cez QR kód je bezpečné (minimálne rovnako ako internet banking), ušetrí kopu času, a najmä nenúti nikoho ísť do kancelárie či domov a zasadnúť za počítač. Pri tejto forme úhrady nevznikajú žiadne ďalšie poplatky ani používateľom SuperFaktúry ani ich klientom.

11 komentárov

Kde sa da nastavit QR kod na faktury?
Dobrý deň, tento článok je už staršieho dáta a ukazuje pôvodný dizajn SuperFaktúry. Zobrazenie QR kódu si viete zapnúť vo Vašom profile, Kliknite vpravo hore na "Nastavenia", potom položka pod hlavným menu s rovnakým názvom "Nastavenia". Následne úplne dole "Zobrazovať pay by square na faktúrach". Takisto nad kazždou faktúrou to viete vypnúť/zapnúť pre konkrétnu faktúru.
Som si vsimol ze Sporka to ma na iPhone, to ukazuje, ze je to velka perspektiva. Bude super ked budu tie kody na vsetkom, nech nemusim stale prepisovat cisla do internetbankingu.
..skusal som to so SLSP app, tiez sa mi to paci. Ale ak to chcem v Tatre, kde ich mam poziadat? Na pobocke asi nie ;) Na FB nie je nieco?
Mozete im napisat na FB (http://www.facebook.com/tatrabanka), pripadne im zaslat poziadavku cez ich online formular: http://www.tatrabanka.sk/sk/o-banke/kontakty.html
Smartplatba v CSOB app ne aiphone 4 nefunguje :/
Ano, CSOB sa rozhodla implementovat si QR kody po svojom, bez vyuzitia standardu. Kym nezavedu podporu by square, platba sa v ich aplikacii nevykona. Je to vhodna prilezitost, ak ste ich klientom, upozornit ich na to a poziadat o podporu QR standardu by square.
TB ma vo svojej mobilnej aplikacii zatial moznost nacitat udaje iba z "klasickeho" ciaroveho kodu. Ale verim (kedze najlepsi idu za nimi), ze nebudu za SLSP dlho zaostavat a tiez na tom zapracuju. Inak suhlasim, je to parada a som rad, ze Superfaktura to vie!
Este platby s kartou a bude to 100%.
Aktualne to ma vo svojej mobilnej aplikacii SLSP uz nasadene a funkcne. Ostatne banky QR kod podla standardnu by square pripravuju. Pre docasne informacne embargo (ach jaj..) zatial nemozeme prezradit ktore a kedy, ale o kazdej novej banke budeme vcas informovat.
parada totok.. :) a viete aj povedat ktore banky na slovensku tu platbu podporuju..? a na akych platformach.. ja viem o tb, slsp a csob.. niekto dalsi?

Pridať komentár