Skočiť na obsah
🕽 0948 881 081 (-) , FAQ

SuperFaktúra prináša online platby

SuperFaktúra prináša online platby

Prísť s novinkou na trh nie je ľahké. Všetko tu už bolo. Pár vecí sa osvedčilo a udržalo, iné zapadli prachom. My sme sa rozhodli raziť cestu, ktorá v zahraničí uspela a u nás je jej potenciál v rozkvete.

Bavíme sa o online platbách. Ich úspech spočíva v pohodlnosti a netrpezlivosti užívateľov.

Malí podnikatelia (v online i offline prostredí) musia neustále bojovať o svoje peniaze. Platobná disciplína nie je Slovenskou srdcovkou. Po prečítaní článku na Freshbooks, kde sa uvádza, že poskytnutie možnosti online platby zlepšilo platobnú disciplínu klientov a dokonca skrátilo priemernú dobu splatnosti o 11 dní, sme sa rozhodli implementovať takúto funkciu aj my.

Na výber bolo hneď niekoľko riešení. Avšak o ich jednoduchosti by sa dalo diskutovať. A tak sme uvažovali ako by sme mohli našim klientom, prevažne živnostníkom a malým firmám, sprístupniť online platby tak, aby ich oni mohli poskytovať svojím odberateľom.

Tak sa začala spolupráca s TrustPay. Táto spoločnosť zlučuje vačšinu platobných brán na Slovensku pod jednou strechou. Vďaka tomu podnikatelia nemusia brať ohľad na to, akú banku ich klienti využívajú. Vystavená faktúra sa zašle emailom spolu s linkom na online platbu.

Vzhľadom na vysoký počet používateľov Superfaktúry a z toho plynúci predpoklad širokého zavedenia služby, sa nám podarilo pre našich klientov vyjednať poplatky, ktoré sú výrazne nižšie, než aké by mohli získať u iného agregátora online platobných systémov, či priamo u spoločnosti TrustPay. Našim cieľom je poskytnúť ďalšiu užitočnú pomôcku používateľom nášho systému.

Ako už z kontextu vyplýva, my túto novú funkciu ponúkame zdarma. So službou sú však spojené poplatky, ktoré treba uhrádzať priamo spoločnosti TrustPay. Štandardne si TrustPay za svoje služby účtuje paušál 0,20 € za transakciu + 1,29% z uhradenej sumy. Vy, teda klienti SuperFaktúry, však budete platiť len 0,20 € + 0,49% z danej sumy.

UPOZORNENIE: od 1.4.2013 sa zmenili poplatky za využívanie online platieb. Pre nových zákazníkov si spoločnosť TrustPay účtuje paušál 0,20 € za transakciu + 0,99% z uhradenej sumy, čo je ale stále najnižší poplatok za online platby na slovenskom trhu. Pre zákazníkov, ktorí podpísali zmluvu so spoločnosťou TrustPay pred týmto termínom, platia stále pôvodné poplatky.

Možnosť využívať online platby bude na stránkach SuperFaktúry sprístupnená od 04. septembra 2012. Už o pár dní sa budete môcť rozhodnúť, či sa prostredníctvom SuperFaktúry zaregistrujete u TrustPay a začnete odosielať online faktúry s linkom na úhradu.

12 komentárov

"rozhodnúť, či sa prostredníctvom SuperFaktúry zaregistrujete u TrustPay" = som neplatca dph, teda asi nemôžem uhrádzať poplatky priamo TrustPay alebo sa mýlim? TrustPay mi to bude účtovať ako firma z EU alebo ako firma mimo EU? Ďakujem.
TrustPay je slovenska spolocnost, takze Vam to bude uctovat lokalne.
tá cena "0,20 € + 0,49%" vraj platí iba do konca roka 2012?? potom je to štandard, teda 0,20 € + 1,29%.. to ste veľa nevyjednali... dočasné zľavy sú len na "ulovenie" stáleho klienta..
Súčasný špeciálny cenník pre Superfaktúru platí do konca roka 2012. Nie je však pravda, že po novom roku budú ceny štandardné. K novému roku príde do platnosti nový cenník, ktorému bude znovu predchádzať dohoda medzi Superfaktúrou a TrustPay. Nepredpokladáme zmenu v poplatkoch, ak by k nej však malo dôjsť, budeme o tom včas informovať.
tak to je super.. vďaka za vysvetlenie. dúfam, že nová dohoda sa bude podobať tejto prvej ;)
Podrobnejsi popis pripravime. Platobny link ku fakture si mozete lahko skopirovat a poslat emailom, ktory nejde priamo cez Superfakturu. Mozete ho tiez poslat cez ine kanaly (ICQ, GTALK, Facebook, atd.)
mohli by ste to nejako podrobnejšie popísať a urobiť nejaké screeny ako to vyzerá.. naprílad či sa dá ten platobný link vygenerovať a pripojiť do e-mailu, ktorý neposielam cez superfaktúru..?
Platba cez mobil pribudne začiatkom Októbra. Pôjde o platbu cez QR kód, ktorý Vám Superfaktúra vytlačí na faktúru.
Kedy pribudne platba cez mobil?
Časom určite áno, i keď PayPal je v porovnaní s TP výrazne drahší. Najbližším krokom by mali byť kreditné karty.
Nepremyslate integrovat do toho systemu aj PayPal? Alebo ine online payment systemy?
Bomba!

Pridať komentár