Skočiť na obsah
🕽 0948 881 081 (-) , FAQ

Stále chodíte na poštu? Prestaňte!

Stále chodíte na poštu? Prestaňte!

Pokiaľ sa dá, odosielame všetko online, e-mailom, no občas je potrebné pristúpiť aj ku klasickému odosielaniu faktúr. Vytlačená, opečiatkovaná a podpísaná faktúra v obálke nepocupitá na poštu sama. Musíme ju tam doniesť bez ohľadu na to, či je búrka, mrazy alebo 35º C. No vôbec to tak nemusí byť….

SuperFaktúra má riešenie – hybridnú poštu. Táto služba umožňuje vystavený doklad v SuperFaktúre nechať odoslať poštou bez toho, aby ste museli na poštu chodiť osobne. Faktúru vytlačíme, zaobálkujeme a odošleme poštou v mene používateľa. Znie to easy – je to easy!

Ako využívať hybridnú poštu

V prvom rade je potrebné zakúpiť si virtuálne poštové známky. Vo vašom účte v SuperFaktúre kliknite v menu na “Nástroje” a vyberte “Poštové známky“. Tu nájdete tlačidlo „Kúpiť známky“. Vyberiete si z ponuky balíčkov poštových známok (podľa potreby) a zaplatíte.

 

Kúpa virtuálnych známok

Ako odoslať faktúru hybridnou poštou?

Známky už máte kúpené a môžete sa pustiť do odosielania. Ak nechcete čítať, dole pod článkom na vás čaká video, v ktorom vám odoslanie názorne ukážeme. Ostatní môžu čítať tento „dlhý“ návod – v náhľade faktúry, ktorú chcete odoslať poštou, kliknete v menu vpravo na “Odoslať” a zvoľte “Poslať poštou”.

Odoslanie faktúry cez hybridnú poštu

Zobrazí sa aktuálny počet poštových známok, ktoré máte (prípadne upozornenie, že sa vám známky minuli a link na zakúpenie nových) a dodacia adresa, kam má byť faktúra zaslaná. Túto adresu môžete prípadne upraviť a po potvrdení sa faktúra odošle na spracovanie.

Faktúry odoslané hybridnou poštou sú spracované raz za deň a odoslané cez Slovenskú poštu. Pod spracovaním sa chápe tlač faktúr na kvalitných, vysokovýkonných tlačiarňach a ich zaobálkovanie. Faktúry používateľov s prémiovým a štandardným balíkom sa tlačia automaticky vo farbe. Na ostatné faktúry sa využíva čierno-biela tlač.

Ďalšie výhody hybridnej pošty

S hybridnou poštou nemusíte riešiť, či máte dosť papiera a obálok, nemusíte sa zaťažovať nastavovaním tlačiarne, či ručne vypisovať adresy. A najmä – nemusíte tráviť čas cestou na poštu, čakaním v rade pri okienku v neklimatizovaných priestoroch, prípadne v zápche na cestách.

Kde nájdem faktúru za zakúpené poštové známky?

Faktúry za zakúpené poštové známky nájdete tam, kde si ich aj kupujete. Čiže v menu kliknete na „Nástroje“ a zvolíte „Poštové známky“. Ak ste si už nejaké známky zakúpili, nájdete tu tabuľku s názvom “Zakúpené balíčky poštových známok”, odkiaľ si môžete stiahnuť PDF faktúry. Taktiež tu nájdete aj tabuľku o odoslaných dokumentoch – tých, ktoré ste už hybridnou poštou odoslali, alebo ktoré ešte čakajú na spracovanie.

Pridať komentár