Skočiť na obsah
🕽 0948 881 081 (-) , FAQ

Vlastné číslovanie faktúr? Žiadny problém!

V SuperFaktúre sa snažíme všetko robiť čo najjednoduchšie. V tomto duchu bol navrhnutý aj náš sekvencér, ktorý sa stará o správne číslovanie faktúr. Mnohí z Vás ale majú vlastné zažité spôsoby číslovania faktúr, s ktorými sa len ťažko lúčia, preto sme sa rozhodli dať vám možnosť ich v SuperFaktúre používať, alebo dokonca ešte vylepšiť:)

Dnes sme nasadili novú aktualizáciu, ktorá Vám dovolí vytvárať si vlastné formáty číslovania faktúr. Môžete tak používať vlastné skratky, prefixy, sufixy, vkladať číslo roku či mesiaca, alebo ľubovoľné množstvo číslic v čísle faktúry. Dokonca je možné si nastaviť, či sa majú faktúry číslovať súvislo počas celého roka, alebo má číslovanie začať každý mesiac odzačiatku.

Svoje vlastné číslovanie faktúr je možné si nastaviť v časti „Tvoj profil“ > „Nastavenia aplikácie“ kde v položke „Formát číslovania fa.“ stačí vybrať hodnotu „Iné“ a do políčka, ktoré sa zobrazí, vyplniť svoj nový formát číslovania faktúr.

Vo formáte číslovania, teda „maske“, môžete použiť nasledovné značky, ktoré budú nahradené skutočnými hodnotami pri vytváraní faktúry:

RRRR – Rok 4 číslice
RR – Rok 2 číslice
MM – Mesiac
C – Č. faktúry

Nasledujúce príklady masiek ilustrujú možnosti použitia a výsledné čísla faktúry.

FA-RRRR/CCCC = FA-2012/0001
123RRRRCCC = 1232012001
RR-MM-CCC = 12-04-001

Ako povedal Stan Lee a neskôr aj strýko Ben v Spidermanovi, „S veľkou mocou, prichádza veľká zodpovednosť“. Používajte preto Vaše nové číslovania rozvážne a nezabúdajte, že menej je niekedy viac:)

1 komentár

Posledny odstavec...EPIC! :)

Pridať komentár