Skočiť na obsah
🕽 0948 881 081 (-) , FAQ

Dátumy v pravidelných faktúrach a nákladoch

Dátumy v pravidelných faktúrach a nákladoch

Vytvárate v SuperFaktúre pravidelné faktúry a pravidelné náklady a potrebujete, aby bol každý z nich správne označený podľa časového obdobia, ktorého sa týka? SuperFaktúra  môže robiť túto činnosť za vás.

Pravidelné faktúry

Pri vytváraní faktúr je možné v názve faktúry a v názvoch a popisoch položiek použiť namiesto skutočných hodnôt skratky, ktoré budú nahradené aktuálnou hodnotou v čase vystavenia faktúry.

Skratky ktoré možno použiť sú:
 

 
Príklad vystavenia faktúry za mesačné služby:
Názov faktúry: Prevádzka webu #MESIAC#/#ROK#
Názov fa. položky: Aktualizácia obsahu #MESIAC#/#ROK#
Opakovanie: Mesačne

 

Dátumy vo faktúrach

Faktúra sa vystaví s aktuálnym dátumom a názvom „Prevádzka webu 03/2017“ . Faktúra sa automaticky vystaví aj o mesiac, jej názov však už ale bude „Prevádzka webu 04/2017“. Zároveň v štandardnom a prémiovom balíku je umožnené automatické odosielanie pravidelne vystavených faktúr emailom aj hybridnou poštou, čo vás vie úplne odbremeniť od pravidelnej fakturácie.

Pravidelné náklady

Rovnaký postup je možné použiť aj na evidenciu opakujúcich sa nákladov, kde ideálnym príkladom sú zdravotné a sociálne odvody, ktoré sú každý mesiac v rovnakej výške. Skratky je možné použiť v názve nákladu.

Náklad môžeme nazvať „Zdrav. preddavky #MESIAC#/#ROK#“ a zadať mu mesačné opakovanie. Pri uložení sa vytvorí náklad s názvom „Zdrav. preddavky 03/2017“ a to pravidelne každý mesiac so správnym názvom.


 

Dátumy vo nákladoch

 

5 komentárov

Existuje nejaky prefix aj na nasledujuci rok a nielen aktualny? napriklad #ROK+1# alebo nieco podobne?
Už existuje ;) https://www.superfaktura.sk/blog/pokrocile-nastavenia-datumov-v-opakujucich-sa-fakturach/
Zatial nie. Napiste nam prosim, konkretny priklad vyuzitia tohto prefixu a zvazime jeho pridanie :)
Zdravim, skusil som to aktualizovat v uz vytvorenych polozkach a toto je vysledok... http://i.imgur.com/FZlaC.png
Dobrý deň, v zozname opakujúcich sa položiek sú skratky zobrazené správne. Toto sú akoby "predpisy", podľa ktorých sa opakujúce položky následne vytvárajú. Skutočnou hodnotou budú skratky nahradené až vo faktúre resp. náklade, ktorý bude vytvorený na základe tohoto "predpisu".

Pridať komentár