Skočiť na obsah
🕽 0948 881 081 (-) , FAQ

Cudzie meny v SuperFaktúre

Cudzie meny v SuperFaktúre

Pri vytváraní faktúry si po kliknutí na odkaz „Viac možností“ môžete okrem iného zvoliť, v akej mene má byť faktúra vystavená. V zozname faktúr uvidíte takúto faktúru vystavenú so sumou v zahraničnej mene, pre potreby štatistík je ale prepočítaná kurzom NBS platným v deň vystavenia faktúry. To znamená, že v grafoch a sumárnych štatistikách sú aj faktúry v zahraničných menách reprezentované prepočítanou sumou v EUR.

Pri pridávaní úhrady faktúre vystavenej v zahraničnej mene uvidíte navyše vo formulári pre úhradu 3 nové možnosti:

  • Menu, v ktorej bola úhrada za túto faktúru prijatá.
  • Konverzný kurz meny v ktorej ste úhradu prijali voči domácej mene (EURu). Tento kurz predvyplníme kurzom NBS platným v deň realizácie úhrady, je možné ho ale samozrejme zmeniť na konkrétny kurz banky, ktorým bola úhrada prepočítaná.
  • Checkbox, či bola faktúra kompletne uhradená. Kvôli kurzovým rozdielom medzi vystavením a uhradením faktúry potrebujeme pomoc, aby sme mohli spolahlivo určiť, či bola faktúra kompletne uhradená, alebo za ňu očakávate ešte ďalšie platby.

Po uhradení faktúry bude v zozname faktúr vidieť uhradenú sumu v domácej mene spolu s konverzným kurzom, ktorý bol pri úhrade použitý.

Pokiaľ máte klientov, ktorým fakturujete iba v zahraničnej mene, môžete si túto menu pre klienta nastaviť ako predvolenú. Vďaka tomu budú faktúry vystavené tomuto klientovi automaticky v správnej mene.

2 komentáre

Yahoooo :) Výborná práca. V nadväznosti na túto featurku by som mal ešte jeden feature request - a síce viac ako jeden bankový účet. Keďže pomer faktúr CR:SR je u mňa skoro rovnaký, tak sa mi oplatí mať bankový účet aj v Česku aj na Slovensku, no momentálne si ho musím meniť pri konkrétnej faktúre a potom duplikovať (pokiaľ ho nechcem znova vypĺňať). Plánujete aj možnosť pridania ďalšieho účtu? Každopádne díky za cudzie meny ;)
Jasne, pridame ;)

Pridať komentár