Skočiť na obsah
🕽 0948 881 081 (-) , FAQ

Kniha jázd: jazdite bez starostí

Kniha jázd: jazdite bez starostí

Ak používate k podnikaniu automobil, už ste asi narazili na nepríjemnú povinnosť s tým spojenú, a to evidenciu jázd a povinnosť vedenia knihy jázd. A pretože sa vám snažíme prácu vždy o niečo zľahčiť, zakomponovali sme knihu jázd priamo do SuperFaktúry.

Kde knihu jázd nájdete?

Nástroj kniha jázd v online systéme SuperFaktúra

Nie je nikde schovaná, je tam, kde nájdete aj ďalšie nástroje, ako je export pre kuriérov, pokladnica, cenník/sklad alebo napríklad online platby. Stačí, keď v hornom menu vyberiete možnosť „Nástroje“ a potom zvolíte možnosť „Kniha jázd“

Vaše „prvé“ auto

Evidencia firemného auta do knihy jázd v SuperFaktúre

Pri  prvej návšteve knihy jázd toho zatiaľ  veľa neuvidíte, ale nebojte sa. Stačí kliknúť na tlačidlo „Nové auto“ a po vyplnení údajov si môžete začať evidovať vaše jazdy.

Väčšinu políčok pre vás určite nebude ťažké vyplniť. Ako názov môžete využiť, či už oficiálny názov vozidla (napr. „BMW Individuál M760Li xDrive Model V12 Excellence“ – čo je k dnešnému dňu auto s najdlhším názvom na svete), alebo interné označenie, či popis vášho vozidla.

ŠPZ a typ použitého paliva, vodič a aktuálny stav tachometra (nebojte sa, ten sa vám, samozrejme, bude naďalej s evidovanými jazdami meniť) by mali byť na vyplnenie jednoduché. Spotrebu vyplníte podľa vášho technického preukazu a príslušného údaju „kombinovaná spotreba“. Vlastníka vozidla vyplníte podľa toho, či ide o vozidlo súkromné, alebo firemné (o výhodách a nevýhodách auta na firmu a na súkromnú osobu sa môžete dočítať v našom článku).   

Ako evidovať jazdy?

Evidencia jazdy firemného auta ku klientovi v knihe jázd v SuperFaktúre

Auto už máte uložené, už vám stačí len zaevidovať jazdu – máte na výber dva typy: jazdu ku klientovi (automaticky vypočítame vzdialenosť cesty zo sídla vašej firmy až ku klientovi a späť), alebo jazdu do mesta (stačí zadať mesto a vzdialenosť vám taktiež vypočítame).

Samozrejme, na jednu jazdu môžete zadať aj viac klientov, alebo miest. Jazda z Bratislavy do Hlohovca, Nitry a späť sa sama spočíta a vyrátajú sa aj náklady na ňu.

Zoznam jázd v knihe jázd v SuperFaktúre pre firemné auto

Keď už máte zaevidovanú vašu prvú jazdu, môžete si prehliadnuť  zoznam (my sme si ich pre vašu lepšiu predstavu na obrázku už niekoľko pripravili).

Hneď pod názvom automobilu si môžete všimnúť tri záložky. Čo sú jazdy, už viete – okrem klasických funkcií na ktoré ste zvyknutí z prostredia SuperFaktúry, ako je mazanie, duplikácia, či editácia pri nabehnutí na jednotlivú položku, tu nájdete napríklad možnosť všetky jazdy exportovať do excelového súboru a vytlačiť si vlastnú úhľadnú evidenciu jázd.

V druhej záložke nájdete „Tankovanie“, kde môžete jednoducho evidovať vaše tankovanie, cenu za liter, množstvo natankovaných PHM, dátum, prípadne k tankovaniu rovno aj vytvoriť zodpovedajúci náklad v SuperFaktúre.

Nastavenie novej pravidelnej jazdy v knihe jázd v SuperFaktúre

V tretej záložke nájdete možnosť vytvorenia pravidelných jázd. Pár kliknutiami jednoducho vyberiete interval opakovania (či už je to každý pracovný deň pre cestu do práce, alebo napríklad každý pracovný štvrtok, kedy jazdievate na pracovnú kávičku s vašim klientom).

Čerešnička na torte

Rekonštrukcia jázd

A nakoniec to najzaujímavejšie a pomyselná čerešnička na torte na záver. Nie je vždy v silách bežného človeka zaevidovať úplne všetky jazdy. Preto sme pre vás pripravili nástroj, ktorý vám na základe vašich klientov, alebo vystavených dokladov pomôže rekonštruovať jazdy z minulosti. Stačí len zadať, pre aké obdobie  tieto jazdy chcete rekonštruovať a aká má byť celková prejazdená vzdialenosť, prípadne približná suma nákladov.

Knihu jázd môžete vyskúšať do konca roka zadarmo vo všetkých balíkoch. Ak sa vám bude páčiť, môžete si ju potom samostatne doobjednať ku ktorémukoľvek balíku predplatného.

Pridať komentár