Skočiť na obsah
🕽 0948 881 081 (-) , FAQ

Ako na predvianočný nápor v SuperFaktúre

Ako na predvianočný nápor v SuperFaktúre

My sme si pred polrokom mysleli, že situácia je divná. A teraz vidíme, že to vlastne boli “staré dobré časy”. No ako sa ukázalo už na jar, online svet vďaka obave z covidu dokázal výrazne posilniť a podobná situácia sa očakáva aj teraz. Navyše ešte výraznejšie, vďaka blížiacim sa Vianociam. Eshopy rastú, kuriérske služby sa chystajú na rekordnú sezónu. Možno práve toto je vhodný čas pouvažovať, ako si v podnikaní pomôcť predajom cez internet. A ideálne spraviť to tak, aby s tým bolo čo najmenej roboty.

1. Vystavte faktúry pomocou automatizácie

Automatické vystavovanie faktúr z objednávok na eshope dokáže ušetriť obrovské množstvo času hlavne pri zvýšenom dopyte. V Prémiovom balíku máme pre vás pripravený tzv. API prístup. Nastavte svoj eshop tak, aby priamo z objednávky zákazníka vytvoril doklad v SuperFaktúre. Pozrite sa na niektoré z dostupných riešení. Alebo vám prepojenie eshopu so SuperFaktúrou môže spraviť váš programátor priamo na mieru prostredníctvom našej API dokumentácie.

2. Použite exporty pre kuriérske a prepravné služby

Ide o veľmi užitočnú pomôcku, ktorá skráti čas prípravy zásielky k vyexpedovaniu. Údaje o zásielkách „vytiahnete“ z vystavených faktúr v SuperFaktúre pomocou nástroja Export pre kuriérov a jednoducho nahráte do systému prepravcu, kde si už vytvoríte štítky.

K dispozícii máte exporty pre 15 spoločností: GLS, Geis, Slovenská pošta, DPD, Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, Remax Courier Service, expedičné riešenie Neoship, 123 kuriér, PPL, DHL, UPS, TNT, Toptrans a Comgate.

3. Označte faktúry za uhradené automatickým párovaním

V internetovom bankovníctve si nastavíte zasielanie emailových notifikácií o obratoch na bankovom účte do vašej bmailovej schránky na SuperFaktúre. Na základe zhodného variabilného symbolu v notifikácii a na faktúre SuperFaktúra doklad označí za uhradený – pomocou automatického párovania platieb.

4. Ponúknite zákazníkom možnosť zaplatiť online

Hoci platby na dobierku sú stále v kurze, zákazníci zvyknutí na platby kartou a online cez internet môžu oceniť, ak im ponúknete možnosť zaplatiť cez online tlačidlá na faktúre (Barion alebo Besteron), alebo si tieto brány implementujte priamo do vášho eshopu. Platobné údaje sú už predvyplnené a zákazník ich nemusí prepisovať do internetbankingu. Nehrozí tak napríklad omyl preklepu pri variabilnom symbole.

5. Vytvorte prístup do SuperFaktúry kolegom

Možno nemáte čas riešiť objednávky na eshope a máte na to práve kolegov, ktorí sú zodpovední za vybavenie celej objednávky. V Prémiovom balíku im môžete vytvoriť prístup do SuperFaktúry pre viac používateľov a vy sa budete chodiť už len pozerať, ako sa vášmu eshopu darí.

 

Pridať komentár