Skočiť na obsah
🕽 0948 881 081 (-) , FAQ

Ako na „platičov“ po dátume splatnosti

Asi viete o čom hovoríme. Pri vlastnom biznise je viac než pravdepodobné, že v určitom momemente nastane situácia, keď narazíte na klienta, ktorý nezaplatil včas. SuperFaktúra vám prináša niekoľko tipov, ako eliminovať hrozbu zaplatenia až po dátume splatnosti.

1. Odosielajte faktúru čo najskôr

Nečakajte zbytočne dlho, kým vystavíte faktúru a odošlete ju. Čím skôr po dodaní tovaru, alebo služby zašlete faktúru, tým sa vaše šance na jej včasné uhradenie zvýšia. Stačí vám len vystaviť faktúru a SuperFaktúra sa už postará o to, aby bola čo najskôr doručená. Takmer bez žiadnej námahy odošlete faktúru emailom, alebo prostredníctvom našej hybridnej pošty.

2. Nechajte si zaplatiť online

SuperFaktúra pre uľahčenie platobného procesu zaviedla funkciu online platenia mobilom (tzv. pay by square). Namiesto zdĺhavého vypĺňania údajov v internet bankingu stačí vášmu odberateľovi vziať telefón, nasnímať QR kód na faktúre do mobilnej aplikácie jeho banky a už len potvrdiť príkaz k úhrade. Šetrí to kopec času a vy svoje peniaze dostanete včas. Ešte modernejším spôsobom je uvádzať na faktúre zaslanej elektronicky tlačidlá online platby, ktoré umožnia zaplatiť klientovi faktúru bez dodatočného vypĺňania platobných údajov online cez svoju banku alebo kartou.

3. Eliminácia rizika

Ten menej riskantný spôsob, ako sa vyhnúť riziku spojeného s neskorým splatením faktúry predstavuje žiadanie peňazí vopred prostredníctvom zálohovej faktúry. Ak klientovi nie je po vôli zaplatiť celú sumu ešte pred dodaním tovaru, či služby, snažte sa fakturovanú sumu rozdeliť. Takto budete mať aspoň čiastočnú istotu, že svoje peniaze uvidíte a vaše podnikanie sa neocitne v kritickej situácii.

4. Pekná faktúra je vašou vizitkou A v neposlednom rade si treba uvedomiť, že faktúrou komunikujeme navonok. Preto by mala vyzerať dobre, prehľadne a profesionálne. Vlastné logo na faktúre, pečiatka a podpis len umocnia efekt profesionality a pomôžu vášmu dĺžníkovi lepšie a rýchlejšie identifikovať, od koho faktúra prišla a komu je potrebné ju uhradiť. Obsah faktúry je nemenej dôležitý. Nepodceňujte to a pri základných nastaveniach vyplňte všetky položky týkajúce sa najmä bankového spojenia. V SuperFaktúre sa faktúry nielenže jednoducho vypĺňajú, ale aj vizuálne pôsobia usporiadane a prehľadne. A v niektorých prípadoch zaberie aj obyčajná formulka v poznámke na faktúre, o tom, čo sa stane v prípade nedodržania dátumu splatnosti.

 

Pridať komentár