Skočiť na obsah
🕽 0948 881 081 (-) , FAQ

Ako sa Karol so SuperFaktúrou zoznámil

Karolove príhody so SuperFaktúrou #1

Ako sa Karol so SuperFaktúrou zoznámil

Počuli ste už o Karolovi? Karol jednoducho miluje sladké. Vyučil sa preto cukrárom. Ihneď po škole odišiel kvôli peniazom do zahraničia, kde sa zamestnal v malej rodinnej pekárni a naučil sa piecť tie najúžasnejšie šišky na svete. Pred časom sa vrátil domov – už nie kvôli peniazom, ale kvôli frajerke ;). A tiež, aby si splnil svoj sen a otvoril si vlastnú pekárničku.

Šikovná a akčná Sára má v meste už niekoľko zabehnutých trendových kaviarní. Ponúkla Karolovi, že ak by sa osvedčil, mohol by piecť šišky pre jej prevádzky. No vidíte, Karol ešte ani poriadne nezačal podnikať a už získal svoju prvú zákazku. Jednoduché začiatky podnikania skoro ako v realite, že? 😉

Iba jedna vec ho trochu trápi – Sára vraj bude potrebovať za tovar faktúru a Karol netuší ako na to. Opýtal sa známych, či by mu vedeli poradiť nejakú aplikáciu alebo stránku, cez ktorú by si vedel faktúru vystaviť – najlepšie zadarmo. 🙂

Jasné, že priatelia zabehnutí v podnikaní mu odporučili vyskúšať SuperFaktúru, kde si môže vytvoriť faktúru zadarmo a bez registrácie. Vraj sa im osvedčila a navyše SuperFaktúra má dostupný klientský servis – čiže ak niečo nevie, môže sa pokojne opýtať napríklad aj na livechate.

Dopadlo to na jednotku

Karol zistil, že vystaviť faktúru v SuperFaktúre je srandovne jednoduché. Faktúra zadarmo sa neukladá v systéme, a tak si ju Karol stiahol do PC vo formáte PDF, odkiaľ si ju neskôr vytlačil a spoločne s prvou zásielkou voňavých šišiek dodal Sáre.

Hračka! – potešil sa Karol. Rozhodol sa, keďže sa mu jeho prvá faktúra páčila, že sa do SuperFaktúry zaregistruje, pretože isto bude potrebovať v budúcnosti vystavovať ďalšie doklady nielen pre Sáru, ale i pre ďalších odberateľov. Uvažoval, žeby si SuperFaktúru aj zakúpil – mesačný poplatok za základnú verziu by ho vyšiel rovnako ako jedna káva s koláčikom. Nerád však kupuje mačku vo vreci, tak ho potešilo, že si plnú verziu SuperFaktúry môže vyskúšať počas 30 dní zadarmo.

Karol sa teda zaregistroval a prvýkrát sa prihlásil do SuperFaktúry. Vyplnil si IČO a vďaka automatickému dopĺňaniu údajov sa mu do systému natiahli všetky jeho fakturačné údaje. Milo potešilo, že ich nemusí vypisovať. Aspoň sa nepomýli. Nastavil si, že je živnostník a neplatiteľ DPH. Vyplnil si údaje k svojmu bankovému účtu, ktorý sa mu bude zobrazovať na faktúre. Zatiaľ nemá žiadne logo ani pečiatku, preto si tieto údaje nenahral, veď to môže spraviť aj neskôr.

SuperFaktúra je veľmi intuitívna a Karolovi sa páči, že sa v nej vie dobre orientovať, preto sa ihneď pustil do vystavovania svojej prvej faktúry priamo v systéme. Woo-hoo!

Tentoraz je to ešte jednoduchšie ako faktúra zadarmo, pretože všetky svoje údaje už má prednastavené a údaje odberateľa sa mu po zadaní IČO dotiahnu samé – tadááá! Keďže už Karol svoju prvú faktúru 2024001 vytvoril cez faktúru zadarmo, tak táto je v poradí už druhá. Karol jej teda nastavil číslo 2024002.

SuperFaktúra toho vie oveľa viac!

Faktúra zo SuperFaktúry má aj tú vychytávku, že si na nej môže Karol nechať zobraziť QR kód, aby uľahčil Sáre platbu. Stačí, ak Sára načíta do mobilnej aplikácie svojej banky QR kód z faktúry a všetky potrebné údaje k platbe sa jej prenesú.

Úplne najlepšie je, že Karol vie faktúru odoslať emailom alebo aj poštou priamo zo SuperFaktúry. Ale papierovú faktúru si tentokrát odpustí a pošle ju elektronicky emailom.  Stačí kliknúť priamo z faktúry na “Odoslať faktúru” a je presmerovaný na odoslanie. Zadá si e-mail príjemcu – správu má predpripravenú, (ale môže si ju upraviť, ak by chcel klientovi napísať zopár milých slov) – faktúra odchádza ako príloha e-mailu. Navyše, do prílohy vie pridať okrem faktúry aj iné súbory. Pošle teda Sáre aj fotku čerstvých šišiek, ktoré práve upiekol.

Klik-klik-klik – Karol poslal Sáre elegantné vyúčtovanie za ďalšie šišky. Má istotu, že faktúra odišla (vidí aj v histórii faktúry, že ju odoslal) a teší sa, že sa neumastí od šišiek, ako sa to stalo naposledy, keď faktúru vytlačil a priviezol spolu s krabicou do kaviarne. Navyše je in, lebo šetrí životné prostredie.

Tak to má Karol rád.

>> Všetky časti Karolových príhod so SuperFaktúrou <<

Pridať komentár