Skočiť na obsah
🕽 0948 881 081 (-) , FAQ

Karol nemá SuperFaktúru len na faktúry

Karolove príhody so SuperFaktúrou #9

Karol nemá SuperFaktúru len na faktúry

Keď Karol začínal s podnikaním, veľa toho nepotreboval. Stačilo mu vystaviť faktúru, maximálne dodací list, a najmä napiecť tie najúžasnejšie šišky – a všetko bolo v poriadku. Ale akonáhle sa mu podnikanie začalo rozrastať, nebolo jednoduché všetko udržať v hlave. Stalo sa, čo sa stať muselo – Karol začal robiť chyby. Zabúdal, kto si čo objednal, kedy, za koľko… Nemal prehľad o tom, čo treba vyskladniť a koľko ho to bude stáť. Spravil cenovú ponuku na 1000 šišiek Peťovi alebo Mišovi? A poslal ju vlastne? Och, toto Karol tak veľmi nemá rád! Nešlo by to nejako lepšie? Kto si to má všetko pamätať?

Ponuka bez kompromisov

Karol si našťastie uvedomil, že si platí vyšší balík SuperFaktúry a teda má viac možností, ako len vystavovať faktúry a dodacie listy. Keď si našiel voľnú chvíľku, hneď sa na to pozrel bližšie. Pre nových zákazníkov by mohol začať obchod tým, že im vystaví cenovú ponuku. Ak ju zákazník odsúhlasí, nie je problém z nej potom vystaviť objednávku či iný doklad. A ak sa stane, že sa zdá klientovi pridrahý, nič sa nedeje. Cenová ponuka jednoducho vyprší. Karol sa k nej však vie kedykoľvek vrátiť a použiť ju pre iného klienta – stačí ju skopírovať – tadáááá.

Objednávky ľavou zadnou

Povedzme, že klient Karolovi cenovú ponuku schváli – stačí zopár klikov a Karol vytvorí objednávku. Tak vie presne, kedy má komu čo dodať. Už sa nestane, že objednávku dopletie. Karol vie vystaviť okrem prijatých objednávok takisto objednávky vydané – teda objednávky svojim dodávateľom. Čiže má tak dokonalý prehľad aj o tom, koľko tovaru a kedy objednal. Z dodanej objednávky vie jednoducho vytvoriť náklad – zasa kopec papierovačiek ušetrených. Klik – klik – klik, na pána.

Pripravené v zálohe

Niekedy sa stane, že má Karol zákazku, ktorú odosiela po častiach, ale fakturovať ju bude až neskôr naraz. Môže si vytvoriť napríklad koncept budúceho dokladu. Tam si pripisuje položky dovtedy, kým nie je celý hotový a pohodlne z neho vystaví želaný doklad – v Karolkovom prípade faktúru. Potom ju už len odošle klientovi ako zvyčajne.

Ani vytváranie tzv. zbernej faktúry z viacerých objednávok či dodacích listov nerobí Karolovi vrásky na čele. So SuperFaktúrou to ide hladko – stačí dotiahnuť do faktúry všetky doklady, na základe ktorých chce vystaviť doklad a už to ide samé. Nemusí nič prepisovať.

Keď sú doklady pripravené, jednoducho ich odošle klientom. Objednávku či cenovú ponuku vie Karol pri odosielaní priložiť ako ďalšiu prílohu k ostrej faktúre, aby klient presne vedel, na základe akého dokumentu fakturuje. Jednoduché a prehľadné, čo k tomu viac dodať?

>> Všetky časti Karolových príhod so SuperFaktúrou <<

Pridať komentár