Skočiť na obsah
🕽 0948 881 081 (-) , FAQ

Karol to nechal na účtovníčku

Karolove príhody so SuperFaktúrou #5

Karol to nechal na účtovníčku

Príprava dokladov pre účtovníčku – priznajte sa bez mučenia, kto z vás má túto časť podnikania rád? Ak sa v tom vyžívate, gratulujeme vám. Nášho Karola však papierovačky nebavia. Posielať účtovníčke v určený termín faktúry, dodacie listy, bločky od nákupov, to je pre Karola otrava a zvyčajne si túto činnosť odkladá na “neskôr”.

Karol však práve kvôli tomu často zabudol pripraviť podklady načas. Síce sa s účtovníčkou dohodli, že jej bude posielať faktúry priebežne, aby toho nebolo naraz veľa, ale Karol si našiel vždy niečo dôležitejšie, kvôli čomu zaslanie dokladov nebolo na programe dňa. Keďže účtovníčka Anka je mimoriadne svedomitá, naposledy mu volala minimálne päťkrát, aby jej poslal faktúry. Karol začal rozmýšľať, ako by sa k dokladom dostala sama a nemusel ich riešiť on. Veď keď dokáže SuperFaktúra sama vystavovať a odosielať faktúry klientom, mohla by mať riešenie, či?

Čo môžete spraviť dnes…

SuperFaktúra naozaj myslí i na takéto situácie. Veď Karol nie je jediný, kto administratívu neobľubuje. Našťastie, do SuperFaktúry môže urobiť prístup účtovníčke, aby si mohla potrebné faktúry stiahnuť sama presne vtedy, keď bude potrebovať. Karol pridal Ankin e-mail do SuperFaktúry. Hneď jej pípla v emailovej schránke správa, že bola pridaná do Karolovho účtu.

S rolou účtovníka môže pani Anka ďalej pracovať s dokladmi, ktoré Karol vystavil. Tie si vie stiahnuť a nahrať do svojho účtovného systému a potom zaúčtovať. Keby Karol z nejakého dôvodu musel hľadať novú účtovníčku alebo pani Anka iný účtovný program, nebude to problém. Zo SuperFaktúry vie exportovať faktúry pre rôzne účtovné systémy ako Omega, Money, Pohoda, MRP, PROLUC, OBERON, MK-Soft, ALFA plus, Profit365 aj štandard ISDOC.  Samozrejmosťou je možnosť stiahnuť doklady ako PDF.

Všetko pod kontrolou

A čo keby mal Karol staršie faktúry, ktoré predtým vystavoval v inom systéme? Aj na to by našiel v SuperFaktúre riešenie. Karol síce začínal od nuly, ale ak by chcel, vedel by si kvôli prehľadu nahrať do systému aj svoje staršie faktúry, hoci to nie je nutné. Stačilo by použiť nástroj na Import starších faktúr a do SuperFaktúry ich nahrať cez excel, formát ISDOC alebo importovať pomocou súboru stiahnutého z Money, Pohody, či dokonca dotiahnuť ich od iDoklad-u. V SuperFaktúre spraví zopár jednoduchých krokov – a tadá, mal by všetky svoje faktúry na jednom mieste.

Karol zriadil do SuperFaktúry teda prístup i pre pani Anku. Odteraz na vystavené faktúry myslieť nemusí – pani Anka si doklady stiahne, kedykoľvek potrebuje. A Karolovi vyvoláva už len vtedy, ak dostane chuť na dobrú šišku (ale snaží sa krotiť 😀 ).

>> Všetky časti Karolových príhod so SuperFaktúrou <<

Pridať komentár