Skočiť na obsah
🕽 0948 881 081 (-) , FAQ

Keď klienti začnú platiť faktúry

Karolove príhody so SuperFaktúrou #4

Keď klienti začnú platiť faktúry

Karolovi sa páči v SuperFaktúre faktúry vystavovať, no ešte radšej sleduje, ako mu pribúdajú peniažky na účte a faktúra zasvieti v zozname faktúr nazeleno – teda je označená v systéme ako uhradená. Doteraz to Karol robil tak, že kontroloval na svojom bankovom účte, či mu už prišla od klienta platba (a či pani Nováková opäť nezabudla zaplatiť).

Ak platba bola pripísaná na účte – super! Karol si označil faktúru ako uhradenú v SuperFaktúre ručne. Lenže pozerať sa stále do internet bankingu Karola zdržuje, a tak sa rozhodol, že si aktivuje v SuperFaktúre automatické párovanie platieb – nech sa mu úhrady s faktúrami v systéme prepoja samé. (Veď na čo tú SuperFaktúru má, nie? Nech sa snaží!)

Najskôr mal z toho obavu, nakoľko nie je technický typ. Piecť šišky mu ide oveľa jednoduchšie. Našťastie, v SuperFaktúre našiel všetko jednoducho opísané a intuitívne. Na stránke “Automatické platby” si zobrazil špeciálny e-mail, tzv. bmail, ktorý mu systém vygeneroval, a vďaka ktorému sa mu budú pohyby na bankovom účte párovať s vystavenými faktúrami.

Tento bmail je potrebné zadať do internet bankingu. Karol sa uistil, že naozaj zadáva do svojho internet bankingu správny údaj a nie e-mail, ktorým sa prihlasuje do SuperFaktúry. Vtedy by mu totiž žiadne notifikácie z banky do systému nechodili. Takisto si dal pozor na to, aby si dal zasielať z banky notifikácie po každom pohybe na účte. Ak by si zvolil napríklad denný výpis z účtu, párovanie by mu nefungovalo.

Okrem vystavených faktúr si Karol vie spárovať úhrady i u faktúr prijatých. Teda u nákladov. Nemusí sa už starať, či zaplatil svojim dodávateľom na čas alebo či na niekoho nezabudol. Všetko si to pekne v SuperFaktúre zobrazí.

A čo ak platba Karolovi na účet prišla, avšak v SuperFaktúre sa nespárovala? Karol už vie, že má svojich klientov upozorniť, aby pri platbe zadávali správny variabilný symbol. Stávalo sa to občas i Sáre, že zaplatila faktúru bez zadania variabilného symbolu, ale naučila sa pri platení faktúry používať QR kód – potom na žiaden dôležitý platobný údaj nezabudne a navyše je to oveľa rýchlejší spôsob úhrady aj pre ňu ako zákazníčku.

Ak si chcete uľahčiť život ako Karol, máme pre Vás tip – nastavte si automatické párovanie v SuperFaktúre aj Vy.

>> Všetky časti Karolových príhod so SuperFaktúrou <<

Pridať komentár