Skočiť na obsah
🕽 0948 881 081 (-) , FAQ

Na všetko treba mať papier (alebo SuperFaktúru)

Karolove príhody so SuperFaktúrou #3

Na všetko treba mať papier (alebo SuperFaktúru)

Karol je vo vystavovaní faktúr cez SuperFaktúru už celkom profík. Dokonca získal superschopnosť, že sa mu niektoré faktúry vystavujú celkom samé. Ako je to možné? S niektorými klientmi sa dohodol, že im každý týždeň dodá rovnaký počet šišiek v rovnakej sume. I keď by si mohol uľahčiť prácu duplikovaním staršej faktúry, kedy by sa mu len zmenilo číslo dokladu a dátum vystavenia a dodania, Karol si v takomto prípade zvolil možnosť úplne automatického vystavenia aj odoslania faktúry – teraz sa môže starať iba o to, aby mu klient zaplatil.

Nastavil si totižto predpis na vystavenie pravidelnej faktúry. Vie si zvoliť, kedy sa má faktúra automaticky sama vystaviť a takisto akým spôsobom sa má klientovi odoslať. Tento predpis sa dá opakovať do budúcnosti neobmedzene, alebo si vie nastaviť časové obdobie, počas ktorého sa mu bude faktúra pravidelne vystavovať. Nie je to super?

A čo iné doklady, vie ich SuperFaktúra vystaviť?

Pretože Karol už nie je žiaden amatér, vyskúšal pri nových zákazníkoch aj pýtať si peniaze  vopred. Slúži mu na to zálohová faktúra. Keď mu ju náhodou niekto neuhradí, nič sa nedeje. Jednoducho zálohovú faktúru stornuje a ide sa ďalej. Ak je však klient spoľahlivý a zaplatí, čo má, vie mu Karol rovno zo zálohovej faktúry vystaviť ostrú faktúru, kde mu môže dovyúčtovať zvyšok zákazky.

Ku každej dodávke sa Karol naučil vystaviť aj dodací list – niekedy to totiž u pravidelných zákazníkov robí tak, že im dodá najskôr tovar na základe dodacieho listu a vyfakturuje im všetky dodávky naraz neskôr. Zberná faktúra je veľmi jednoduchá, pretože si vie do jednej faktúry natiahnuť údaje z viacerých „dodákov“ naraz. Nič nemusí prepisovať, opisovať ani vymýšľať. Pár klikov a má doklady naporiadku.

Ak má Karol niektoré faktúry, ktoré spolu nejakým spôsobom súvisia, môže si ich aj prepojiť cez ikonku spinky. Potom vždy dohľadá všetky doklady, ktoré potrebuje a nemusí sa zdĺhavo preberať v prehľadoch. Veď na také veci nemá čas!

Nie len príjmy, ale aj výdaje

Okrem vystavených faktúr a dodacích listov si Karol vie v SuperFaktúre evidovať aj faktúry prijaté. Má tak prehľad o všetkých nákladoch, ku ktorým si môže pridať aj prílohu – čiže má všetko pod kontrolou a pekne po ruke, keď potrebuje zistiť, koľko platil za 5 kíl masla pred tromi mesiacmi. (No samozrejme, že to bolo viac, ako tento mesiac – a vraj akcia! Hm.)

Karol je spokojný, že má všetko v systéme pekne a prehľadne evidované a nemusí sa báť, ak by prišla nejaká kontrola alebo by po ňom niekto súrne potreboval preposlať kópiu staršieho dokladu. Aj Karolova priateľka oceňuje, aký je Karol poriadny a dôsledny – a že vďaka tomu nemusia po večeroch sedieť pri počítači a trápiť sa s papierovačkami.

Voľný čas vedia tráviť spoločne oveľa príjemnejšie.

>> Všetky časti Karolových príhod so SuperFaktúrou <<

Pridať komentár