Skočiť na obsah
🕽 0948 881 081 (-) , FAQ

Novinky a vylepšenia automatického párovania platieb

Aby bolo automatické párovanie platieb pre vás ešte hodnotnejšou funkcionalitou, prinášame niekoľko noviniek a vylepšení, ktoré sme zapracovali aj na základe podnetov používateľov. Je ich viac, preto si ich prejdime kvôli prehľadnosti jednu po druhej. Uvedené zmeny sa v SuperFaktúre prejavia od 11.04.2019

Novinky v prehľade platieb

Zoznam platieb nájdete v časti Nástroje >> Platby. Dostanete sa k nemu len v prípade, že ste prihlásený ako majiteľ účtu alebo ako používateľ, ktorému majiteľ účtu prístup do časti Platby nastavil. A teraz k novinkám.

1. Sumár pohybov a info o stave na účte

Z evidovaných kreditných a debetných pohybov uvidíte bilanciu. Ak banka v emailových notifikáciách zasiela informáciu o aktuálnom stave vášho účtu, zobrazí sa vám informácia o zostatku na bankovom účte na základe naposledy prijatej notifikácie. Údaj môže byť v niektorých prípadoch len orientačný.

Pozor, tieto informácie môžu vidieť všetci používatelia, ktorým ste dali prístup k zoznamu platieb.

Stav na účte

2. Zobrazenie prijatej emailovej správy z banky

Po kliknutí na ikonku oranžového otázniku pri pohybe vám zobrazíme celé znenie emailovej notifikácie z banky, na základe ktorej sme zaevidovali platbu. Väčšina bánk v týchto správach uvádza aj váš zostatok na bankovom účte.

Pozor, tieto informácie môžu vidieť všetci používatelia, ktorým ste dali prístup k zoznamu platieb.

3. Vytvorenie nákladu z pohybu

Priamo z debetu na účte si môžete zaevidovať zjednodušený náklad cez tlačidlo „Vytvoriť“.

Vytvorenie nákladu

4. Vytvorenie tankovania z pohybu

Máte vytvorené aspoň jedno firemné auto v Knihe jázd? V tom prípade si môžete priamo z platby cez to isté tlačidlo „Vytvoriť“ zaevidovať tankovanie, ktoré sa uloží do zoznamu tankovaní v Knihe jázd. Zároveň sa tak vytvorí aj nový náklad.

Nové tankovanie

5. Zobrazenie účtu protistrany

Ak sa nám podarí z emailovej notifikácie vyčítať účet protistrany, môžete si ho nechať zobraziť v zozname platieb. Napravo od tabuľky kliknite na ikonu ozubeného kolesa.

Novinky v nastavení párovania

Pribudla možnosť nastaviť si párovanie platby na základe čísla faktúry. Počiatočný stav je, že vystavené faktúry sa párujú na základe zhodného variabilného symbolu platby a variabilného symbolu uvedeného na vystavenej faktúre. Stáva sa, že na faktúre používate iný variabilný symbol, než je jej číslo. Váš klient si však môže pri platbe tieto dve čísla pomýliť a namiesto správneho VS, použije ako VS rozdielne číslo faktúry. Teraz si môžete nastaviť, aby sa SuperFaktúra pokúsila platby s nesprávnym VS napárovať aj na základe zhodného čísla faktúry.

Nastavenie párovania

Nakoľko nie všetky banky (napríklad Fio banka) zasielajú v emailových notifikáciách informáciu o mene, v akej je účet vedený (t.j. či ide o eurový účet alebo účet v českých korunách a pod.), doplnili sme do nastavení bankových účtov možnosť nastaviť si menu účtu. Podľa nej sa vám pri párovaní platby priradí správna mena k nominálnej čiastke.

Novinky pri importe

Kuriérske spoločnosti zvyknú zasielať platby za viacero dobierok v jednej hromadnej platbe. Takáto hromadná platba má navyše variabilný symbol určený kuriérskou spoločnosťou, takže ak chcete tento typ platby v SuperFaktúre spárovať, je potrebné hromadnú platbu manuálne priradiť k patričným faktúram.

Pri kuriérskej spoločnosti GLS ste si mohli doteraz pre zjednodušenie nahrať manuálne ich výpis platieb, ktorý vám zaslali. Obsahuje totiž vyplatené platby jednu po druhej s označením variabilného symbolu, ktorý ste použili na faktúre.

Najnovšie si môžete nechať zasielať výpis platieb od GLS formou emailu priamo do SuperFaktúry a tá ich spáruje s faktúrami. Je potrebné použiť špeciálne vygenerovanú bmailovú schránku, rovnako ako pri nastavení párovania s bankou.

Všetky funkcie v súvislosti s nástrojom Platby nájdete v článku Automatické párovanie platieb. Ak by ste k párovaniu platieb mali akékoľvek otázky, budeme radi, ak nám napíšete na info@superfaktura.sk.

Pridať komentár