Skočiť na obsah
🕽 0948 881 081 (-) , FAQ

On-line služby je lepšie predplatiť aspoň na polroka dopredu: ušetríte peniaze aj starosti

V agende podnikateľa sa občas stane, že si podnikateľ kupuje či predpláca niektorú z internetových služieb a jej používanie si zakaždým obnovuje o mesiac dopredu. Môže ísť o služby, akými sú napríklad DropBox, Evernote či ktorúkoľvek ďalšiu. Podnikateľ sa takto možno istí do budúcnosti – čo keď danú službu nebude potrebovať viac než pár mesiacov… Na druhej strane si však výrazne komplikuje život – a to nielen podnikateľsky, ale aj účtovne.

Ak službu využíva na svoje podnikanie, môže si platbu za ňu uplatniť samozrejme ako daňový výdavok. Toto platí v každom prípade. Spomínaná platba na dlhšie obdobie vopred (napr. na rok) je však pre podnikateľa výhodná z viacerých hľadísk. Prečo teda?

  • prevádzkovateľ vám vo väčšine prípadov poskytne výhodnejšiu cenu v porovnaní so stavom, keby ste si danú službu kupovali každý mesiac. Čiže nižšia suma za mesačnú platbu alebo „odpustenie“ jednej či viacerých mesačných platieb.
  • máte menej papierov – 1 faktúra ročne je vždy menej než 12 faktúr. Aj pre vás ako podnikateľa (menej starostí, menej úhrad) a zároveň aj pre vášho účtovníka – cena za účtovníctvo sa totiž často odvíja od počtu dokladov.

Príklad z praxe:

Ukážme si to na príklade, ktorý všetci dobre poznáte – na SuperFaktúre.
Ak si predplatíte službu jednou faktúrou na 12 mesiacov dopredu, ušetríte nielen starosti a náklady s 12-imi faktúrami, ale aj výraznú sumu na cene:

12-mesačné predplatné pre Základný balík stojí 4,10 EUR, pre Prémiový 12,40 EUR.

6-mesačné predplatné pre Základný balík stojí 4,30 EUR, pre Prémiový 13,00 EUR.

V porovnaní s mesačnými platbami 4,90 EUR a 14,90 EUR tak pri polročnom predplatnom ušetríte 12%, pri ročnom dokonca až 16%.

Pridať komentár