Skočiť na obsah
🕽 0948 881 081 (-) , FAQ

Ospravedlnenie za neočakávané výpadky v SuperFaktúre

V priebehu predchádzajúceho týždňa mala SuperFaktúra niekoľko výpadkov, za ktoré by sme sa vám chceli aj týmto spôsobom ospravedlniť.

Tieto výpadky boli spôsobené dvomi súbežnými udalosťami. Na naše servre bol nasmerovaný distribuovaný útok (prevažne z Číny a Ruska), ktorého cieľom bolo hrubou silou získať prístup k nim. Paralelne prebiehala druhá vlna útoku, ktorá prerušovane počas pracovných hodín zaplavovala servre reálnymi aplikačnými požiadavkami, ktoré server výrazne zaťažovali a spôsobovali, že SuperFaktúra reagovala veľmi pomaly, alebo nefungovala vôbec. K prieniku do systému však nedošlo a všetky dáta sú v bezpečí.

Spolu s našim dodávateľom sme spravili úpravy v nastaveniach aj hardvéri servra, vďaka ktorým by sme prípadné ďalšie útoky mali zvládnuť bez vážnejších problémov. Za účelom ďalšieho zlepšenia bude v piatok 27.2. medzi 19.00-21.00h krátka, približne polhodinová odstávka SuperFaktúry.

Verte nám, že tieto udalosti boli nepríjemné tak isto aj pre nás, veríme však, že prijmete ospravedlnenie a ostanete SuperFaktúre aj napriek týmto nepríjemnostiam verní. Za pochopenie ďakujeme.

Pridať komentár