Skočiť na obsah
🕽 0948 881 081 (-) , FAQ

Superfaktúra oslavuje 1. rok! Ako sa jej darilo?

Superfaktúra oslavuje 1. rok! Ako sa jej darilo?

Dnes ubehol presne 1 rok od oficiálneho spustenia Superfaktúry a je preto čas na obzretie sa späť a malé zhodnotenie pokroku projektu.

Superfaktúra začala ako jednoduchý nástroj na tvorbu faktúr, hlavne pre živnostníkov. Avšak už po prvom mesiaci sme tušili, že nebudeme môcť ostať len pri tom. Na naše prekvapenie, Superfaktúru začalo využívať viac firiem (s.r.o.), ako samotných živnostníkov (v pomere asi 60:40). Zároveň sme na základe veľmi cennej spätnej väzby od našich prvých skalných používateľov zistili, že sa nebudeme môcť uspokojiť len s faktúrami.

Odklonili sme preto ďalší vývoj od pôvodného „fakturačného programu“ na smer súboru „nástrojov pre malých podnikateľov“. V tomto duchu je cieľovou stanicou Superfaktúry stať sa riadiacim panelom malej firmy – jednotným miestom, z ktorého sa bude viesť ekonomická agenda firmy, logistika, komunikácia s účtovníkom, právnikom, poštou, či štátnymi inštitúciami.

Postupne sme preto rozšírili sadu nástrojov hlavne o tieto novinky:

Zlomovým bodom bolo pridanie prémiového balíka služieb, pre tých najnáročnejších klientov, do ktorého sme zahrnuli najmä:

  • API (rozhranie na online prepojenie Superfaktúry s externým systémom, napr. e-shopom)
  • multi-user (možnosť mať pod jedným účtom viac používateľov)
  • tlač obálok a faktúr vo farbe
  • tagovanie faktúr a nákladov (napríklad podľa oddelení, projektov a pod.)
  • možnosť definovať viacero číselných radov faktúr, zalohových faktúr a dobropisov
  • automatické odosielanie opakujúcich sa faktúr

Samozrejme vývoj sa ani na minútu nezastavil a neustále pracujeme na novinkách a vylepšeniach. Konkrétne sa o pripravovaných novinkách môžete dočítať v článku Čo pre Vás chystáme ešte do konca roka 2012?

Ako sa nám darilo?

Často dostávame otázky, ako sa nášmu startupu darí, koľko máme používateľov, či rastieme podľa našich plánov. Tento odstavec by mal preto uspokojiť týchto zvedavcov. Ilustrovať vývoj Superfaktúry budeme na niekoľkých grafoch:

Rast počtu registrovaných používateľov:

Počet registrovaných používateľov
Počet registrovaných používateľov>

K dnešnému dňu sa nám zaregistrovalo niečo vyše 2000 používateľov. Samozrejme, nie všetci Superfaktúru následne aj aktívne využívajú. Keďže nemáme žiaden program zadarmo, po mesiaci skúšobného členstva zdarma sa niektorým zdá 5 EUR mesačne priveľa.

Ďaľší graf ilustruje nárast tržieb za úhrady členských poplatkov SF:

Tržby za úhradu členských poplatkov
Tržby za úhradu členských poplatkov

Suma vyfakturovaná používateľmi SuperFaktúry

Vyfakturovaná suma používateľmi SuperFaktúry
Vyfakturovaná suma

Posledný graf je náš najobľúbenejší a zobrazuje celkový nárast sumy, ktorú naši používatelia vyfakturovali svojim klientom. Za 12 mesiacov je to neuveriteľných 60 miliónov EUR.

Sme presvedčení, že sa rýchlo rastúci trend nezastaví a v ďalšom roku plánujeme minimálne zdvojnásobiť počet používateľov a tržieb. Držte nám (a Vám) palce!

Pridať komentár