Skočiť na obsah
🕽 0948 881 081 (-) , FAQ

Aj sledovanie výdavkov je dôležité! Ako to robí Karol?

Karolove príhody so SuperFaktúrou #7

Aj sledovanie výdavkov je dôležité! Ako to robí Karol?

Keď pribúdajú peniažky na účte, to sa každému páči! Aj Karolovi. Ale ako všetko aj podnikanie má dve strany. Nejeden raz sa Karol pýtal sám seba, “Veď som tento mesiac toľko zarobil – ako to, že mám na účte tak málo?”. Okrem príjmov sú tu totiž aj výdavky. A nie každý sa na ne rád pozerá, keď zistí, koľko reálne míňa – a za čo. Lenže aj Karol čoskoro pochopil, že bez toho sa podnikať nedá, a tak sa rozhodol, že si bude všetky výdavky starostlivo evidovať. A ani nemusí nič vymýšľať – aj na evidenciu nákladov už riešenie má: predsa SuperFaktúru!

Skrotenie nákladov je hračka

Zaevidovať si prijatú faktúru do SuperFaktúry trvá Karolovi zopár sekúnd. Stačí ju pretiahnuť z počítača alebo iného úložiska do predvoleného políčka. Dokonca vďaka QR kódu na faktúre si SuperFaktúra dokáže sama prečítať dôležité údaje, ako je číslo dokladu, dátum vystavenia, či sumu na úhradu. Karol si môže následne ľubovoľne dáta upraviť a uložiť.

Vďaka evidencii nezabudne, čo má zaplatiť. Platobný príkaz na úhradu nákladov môže pre banku pripraviť takisto priamo zo SuperFaktúry, alebo vie platiť náklady jednoducho cez QR kód. V prípade, že faktúra alebo pokladničný blok už boli uhradené skôr, môže si z nich Karol vytvoriť náklad už ako uhradený.

Výdavky si dokáže Karol rozdeliť do rôznych podrobných kategórií (a ich podkategórií), takže má okamžitý prehľad, ako je na tom – stačí si pozrieť grafy. Presne vie, koľko peňazí zaplatil za materiál, koľko minul za benzín, koľko ho stojí mesačný paušál, koľko peňazí míňa na prevádzku (a na elektrine asi bude treba začať šetriť), koľko platí účtovníčke Anke… Pre každú kategóriu si môže zvoliť odlišnú ikonu i farbu, takže v nich má poriadok a ešte ho to aj baví!

Všetky úhrady evidovaných nákladov sa mu zobrazujú i v prehľade cashflow na hlavnej stránke, čo Karolovi pomáha sa rýchlo zorientovať v tom, ako je na tom jeho hospodárenie. Také jednoduché a prehľadné!

Viac o evidencii a správe nákladov / výdavkov v SuperFaktúre

Ako vyexportovať hromadný príkaz k platbe alebo uhradiť evidovaný náklad cez QR kód

O polovicu roboty menej

Okrem evidencie, koľko pomíňal (zase sa neudržal a nakúpil nové cukrové dekorácie na šišky od výmyslu sveta, to zas bude mať účtovníčka rečí), si vie Karol uľahčiť život ešte viac. Nuž, už len tie spomínané cukrové dekorácie – až dvadsať druhov si objednal, od každej jeden balík – na skúšku. Len teraz to treba aj “nahádzať” na sklad. A komu sa to chce, keď šišky treba piecť?

Ešteže má Karol tú SuperFaktúru – keď si nahodí náklad s viacerými položkami, dokáže ho rozpísať po položkách a z nich rovno aj vytvoriť položky na sklade. Stav skladu sa mu automaticky upraví. Nemusí teda to isté robiť dvakrát.

Keď bude potrebovať účtovníčka Anka stiahnuť zaevidované výdavky, tak má všetko na jednom mieste. Vie si ich rovnako pohodlne stiahnuť ako vystavené faktúry – aj s prílohami. Toto teda Karol vôbec riešiť nemusí.

A voľný čas radšej bude venovať vymýšľaním nových šišiek, keď už toľko sladkých ozdôbok nakúpil.

>> Všetky časti Karolových príhod so SuperFaktúrou <<

Pridať komentár