Skočiť na obsah
🕽 0948 881 081 (-) , FAQ

Ako ísť na dovolenku a „neodísť“ od biznisu

Ako ísť na dovolenku a „neodísť“ od biznisu

Možno patríte medzi nich, možno je to váš rodinný príslušník, alebo jednoducho  je to „známy“ vášho známeho – pracovným menom ich nazývame workoholici a majú „toľko“ práce, že už roky si nemôžu vziať dovolenku. Zodpovednosť je síce fajn vlastnosť, ale nalejme si čistého vína, každý jeden z nás si raz za čas potrebuje oddýchnuť a načerpať sily. Hoci len menší oddych môže priniesť nové myšlienky, ktoré pomôžu k ďalším podnikateľským úspechom! Rozhodli sme sa preto spísať zopár tipov ako si vziať dovolenku bez obáv o váš biznis.

1. Zautomatizujte sa!

  • Hovorí sa, že čo neurobíš dnes, neurob ani zajtra a máš dva dni voľna. A v mnohých prípadoch sa stáva, že sa problém vyrieši nejakým spôsobom aj sám. Je nám jasné, že každý email je ten najurgentnejší, ale každý na druhej strane pochopí ak mu príde automatická odpoveď, že plne rozumiete vážnosti situácie, ale na odpoveď si bude musieť počkať až po návrate z „dovolenky po 5-tich rokoch“. A nič nepokazíte ak napíšete prípadný kontakt na vás, alebo kontaktnú osobu v skutočne nevyhnutne súrnych prípadoch.
  • Prezentujete sa pravidelne na sociálnych sieťach? Existuje množstvo programov (odporúčame POWER EDITOR), v ktorých sa dajú krásne naplánovať príspevky na sociálnych sieťach na dlhú dobu dopredu.
  • faktúry? Biznis pobeží ďalej, ak využijete možnosť vystavovania a zasielania pravidelných faktúr. Faktúry sa samé vystavia kedy vy si určíte a ešte sa aj klientovi odošlú.
  • peniaze? Vrátiť sa z dovolenky a už si len skontrolovať, ako všetko hladko prebiehalo počas vašej neprítomnosti? Dá sa to, prostredníctvom automatického párovania – vystavenú a odoslanú faktúru klient uhradí na váš účet, banka dá následne vedieť SuperFaktúre a vy si popíjate mojito na pláži.
  • A čo úhrada dodávateľských faktúr? Pravidelne vám zasielajú faktúry za nájom, internet, telefón,..? Nastavte si v banke jednorazový trvalý príkaz, ktorým sa zaplatia faktúry počas vašej neprítomnosti.

2. Existuje aj magická možnosť prenajať si virtuálnu asistentku, ktorá za vás počas dovolenky bude napríklad dvíhať telefóny, alebo riešiť nevyhnutnú korešpondenciu. Pán Google je plný podobných služieb, ktoré si zoberú časť zodpovednosti za váš biznis. Potrebujete dokončiť projekt? Najmite si freelancera, ktorý sa problematike rozumie. A možno zistíte, že táto možnosť za menšie peniaze vám vyhovuje a využijete ju aj po návrate z dovolenky.

3. WORLIDAY

Poznáte tento výraz? Ísť na dovolenku nemusí nevyhnutne znamenať odstrihnutie sa od civilizácie. Niekomu (manželke) sa možno tento nápad nebude pozdávať, ale zobrať si notebook, či tablet na pláž a vymedziť si chvíľku na neodkladné pracovné úlohy by mohlo byť riešením bez pocitu, že počas dovolenky krachne váš biznis. Dôležité je vymedziť si presný čas od kedy do kedy sa práci budete venovať. A pamätajte, ani o minútu dlhšie! Týmto spôsobom vám neunikne nič dôležité a predídete aj stresovým myšlienkam o tom, koľko roboty vás čaká po návrate.

V neposlednom rade si však skúste DOPREDU premyslieť plán svojich pracovných povinností a snažte sa čo najviac vecí postíhať ešte pred dovolenkou. 🙂

Pridať komentár